Výber jazyka:

Faxovanie

Tu nájdete najbežnejšie otázky a odpovede na odosielanie a príjem faxov. Ak tu nejaký dotaz postrádate, môžete na konci stránky dotaz pridať a my Vám odpovieme emailom.

 • Akým spôsobom je možné odosielať faxy?

  Faxy môžete odosielať niekoľkými spôsobmi. Pre každý jednotlivý fax sa pritom môžete rozhodnúť pre spôsob, ktorý je pre Vás v danú chvíľu
  najlepšie. Najbežnejšom spôsobom faxovanie je faxovanie emailom, z webu a alebo pomocou faxového programu. Existuje však viacero spôsobov, ktoré nájdete detailne popísané tu.

 • Ako sa dozviem, že bol fax úspešne odfaxován?

  Po každom poslanom faxu Vám vždy príde potvrdzujúci email, ktorý Vám oznámi výsledok faxovanie. Pri použítí faxovacího softvéru sa okrem e-mailu dozviete výsledok faxu aj priamo na monitore, kde uvidíte výsledok faxovanie. V prípade nedoručenia môžete jednoducho z programu zadať požia na ďalší pokus o doručenie.

 • Za ako dlho po objednaní služby môžu začať faxovať?

  Akonáhle vyplníte objednávku služby, je potrebné zaplatiť finančnú kauciu, prípadne predplatné. To môžete uhradiť buď bankovým prevodom alebo platobnou kartou. Ihneď akonáhle dostaneme takúto platbu, pošleme Vám potvrdzujúci e-mail o aktivácii služby a službu môžete ihneď používať. Aktivácia služby prebieha len v pracovné dni. V prípade, že máte možnosť zaplatiť platobnou kartou, ktorá umožňuje platbu po Internete, obdržíme platbu najrýchlejšie.

 • Koľkokrát sa pokúša služba FAX.sk o doručenie?

  Záleží na viacerých faktoroch. Ak je fax obsadený, pokúšame sa o doručenie až sedemkrát a až po siedmich neúspešných pokusoch Vám zašleme informáciu, že fax nebol doručený. Časový odstup medzi jednotlivými pokusmi je od 30 do 120 sekúnd. V prípade, že je zadané faxové číslo, ktoré nezvedá fax, ale človek alebo hlasový záznamník a čísla tak evidentne nie je správne, znížime počet opakovaní len na 2.

 • Je možné faxy odosielať ikdyž nejsem u svojho počítača?

  Áno, z ľubovoľného počítača môžete odkiaľkoľvek odoslať fax naříklad cez webový formulár, kde zadáte Váš registrovaný email pre službu, Vaše heslo a faxové číslo a môžete priložiť dokument k odfaxování alebo napíšete text faxu přimo do formulára a odošlite.

 • Je možné faxy odosielať z viacerých e-mailov?

  Áno, môžete si zaregistrovať viac e-mailov, z ktorých potom môžete faxy odosielať. Nemusíte tak pre každý e-mail registrovať úplne novú službu, ale stačí len doplniť e-mail pre faxovanie za zvýhodnenú cenu, ktorú nájdete v cenníku - doplnkové služby.

 • Je možné odosielať faxy z freemail (napr. Zoznam.sk apod.)?

  Samozrejme. Faxovať môžete z ľubovoľného e-mailu.

 • Je možné dostávať prichádzajúce faxy na viac e-mailov?

  Áno, môžete si vybrať viac e-mailov, na ktoré chcete dostávať prichádzajúce faxy z jedného faxového čísla. Je tu však maximálny limit dĺžky všetkých emailov a to do 128 znakov. Môžete si tiež objednať viac faxových čísiel.

 • Je možné mať viac prichádzajúcich čísel?

  Štandardne každý tarifa obsahuje jedno faxové číslo pre prijímanie faxov. Je však možné doobjednať si neobmedzené množstvo ďalších faxových čísiel, stačí pri objednávke vyplniť do poznámky, že vyžadujete viac prichádzajúcich čísel. Nemusíte si teda znovu objednávať ďalšie službu, za ďalšie faxové číslo Vám bude účtovaný poplatok podľa cenníka - doplnkové služby. Takto môže napríklad každá osoba vo Vašej firme mať svoje vlastné faxové číslo.

 • Je možné si ponechať súčasné faxové číslo?

  Áno, je možné si preniesť Vaše súčasné faxové číslo k nám a ďalej ho používať. Nemusíte tak meniť svoje číslo faxu.

Pridať otázku
Reference

 • "Ide o zaujímavú ponuku pre užívateľov, ktorí majú kanceláriu vybavenú počítači bez telefónnej linky.”

  Lubomír Říha, redaktor CHIP

Zcela zdarma! Odoslať skúšobnú faxovú správuVážime si vaše súkromie

Objednajte bez rizika na 30 dní TEST